Hufiec ZHP Trzebinia

Harcerze poznali swoich bohaterów!

Harcerze poznali swoich bohaterów!

Dnia 27 czerwca 2015r. o godzinie 10.00 trzy drużyny z Hufca Trzebinia:  5 DH „Ad Astra”, 6 DH „Dreptaki” i 4 DSH „Sagarmatha” spotkały się, aby w harcerskim gronie zakończyć rok harcerski 2014/2015.

 

Zaczęła się gra… Jej celem było poznanie bohaterów innych drużyn (Bracia Romoccy, Jerzy Kukuczka, Kaziemierz Nowak) i hufca (Marian Luzar). Każda drużyna ukryła wcześniej 5 informacji o swoim patronie.  Zadaniem reszty było ich znalezienie, a następnie rozwiązanie zagadki ukrytej w „hashtagach” (#) na Instagramie, prowadzącej do zdjęć bohatera.

Gdy już ze wszystkim się uporało, trzeba było uzupełnić kartę bohatera. Zadanie nie było łatwe. Po trzech godzinach pracy, walki, zabawy, nauki, biegania, szukania i rozwiązywania zagadek, mogliśmy odpocząć. Przerwa nie trwała jednak długo. Podczas gdy namiestniczki, pwd. Aleksandra Kanczak (Namiestnik harcerski) i pwd. Joanna Wacławek (Namiestnik starszoharcerski), z zapałem liczyły punkty, każda drużyna miała czas dla siebie.

Harcerze z 5 DH „Ad Astra” wykorzystali  te cenne minuty na podsumowanie minionego roku harcerskiego. Najpierw prezenty dla przybocznych i zastępowych za ich pracę, a później to, na co wszyscy czekali – ogłoszenie wyników współzawodnictwa pomiędzy zastępami. W roku 2014/2015 miano Gwiezdnego Zastępu otrzymał zastęp… Andromeda! Było dużo radości, uśmiechów, prezentów i pamiątkowych zdjęć.

Na sam koniec przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Grę podsumowującą propozycję programową „Poznaj naszych bohaterów” wygrała 6 DH „Dreptaki”, działająca przy SP nr 6 w Gaju.

Gra była naprawdę ciekawa. Teraz każda drużyna zna historię nie tylko swojego bohatera, lecz także innych, którzy są patronami drużyn działających w hufcu. Było to świetne przygotowanie do obozu, który tuż, tuż…

trop. Magdalena Bednarczyk

harcerka 5 DH „Ad Astra”

 

Więcej o propozycji programowej:  http://trzebinia.zhp.pl/poznaj-naszych-bohaterow/

1