Hufiec ZHP Trzebinia

Informacje dla uczestników podobozu „Be the spark!”

Informacje dla uczestników podobozu „Be the spark!”

11053861_830060270403852_4027243618635088068_n

Be the spark!

Uczestnicy wezmą udział w wielkiej przygodzie jaką jest Światowe Jamboree Skautowe, z tym, że przeniosą się  na zlot odbywający się w Polsce pod hasłem „Be the Spark!”. Nazwa podobozu z angielskiego oznacza „Bądź Iskrą!”.  Iskrą, którą chcemy zapalić w każdym z uczestników, iskrą przygody, braterstwa i przyjaźni.

Harcerze wcielają się w uczestników Jambo. Każdy zastęp będzie stanowił jeden kraj, spośród tych, które mogą brać udział w zlocie.  Kadra wcieli się w Polaków, będzie gospodarzami Jamboree, goszczącymi u siebie inne narodowości.

Lista uczestników z przydzielonymi krajami: Zastępy

Zadaniem przedobozowym każdego z uczestników jest przygotowanie chusty skautowej w barwach swojego kraju. Nie trzeba kupować specjalnie na tę okazję nowej chusty, wystarczy trójkątny kawałek materiału, który posłuży za chustę skautową, ważne, żeby był w barwach państwa danego zastępu.

Przykładowa chusta w barwach Grecji:
Bez nazwy
big_chusta-harcerska-tasiemka-fioletowa

 

 

 

 

 

Wskazane wzory chust dla zastępów:

 

1 3 4 5 6 7 8 9
2

Bardzo prosimy uczestników, aby w miarę możliwości zabrali różnego rodzaju „gadżety” (np. koszulki w barwach państwa) związane z krajem swojego zastępu.

Zachęcamy również do poczytania trochę o Waszym kraju przed wyjazdem. Przyda Wam się to podczas obozu.

Do zobaczenia!
Kadra podobozu