Harcerska baza obozowa Hufca ZHP Trzebinia w Wiciu k. Darłowa

Budzisz się i słyszysz szum morza. Rozespany wstajesz ze swej kanadyjki, mijasz pogrążonych we śnie przyjaciół i wyglądasz zza burty namiotu. Nowy dzień przebija się promieniami słońca do środka, a Ty spoglądasz na pogrążony we śnie obóz. Czujesz zapach rosy, lasu, morza, wakacji i nowej przygody, jaka zabrzmi z pierwszym gwizdkiem druha oboźnego. Czujesz to i wiesz, że jesteś w najlepszym miejscu na świecie, na obozie harcerskim w Wiciach!

Położenie

Nasza baza obozowa umiejscowiona jest w Wiciach, małej turystycznej miejscowości w powiecie sławieńskim na terenie gminy Darłowo na Pomorzu Zachodnim. Klasyczny, nadmorski krajobraz wydm porośniętych sosnowymi i mieszanymi lasami to cecha charakterystyczna Wici, rozciągających się pomiędzy Morzem Bałtyckim, a jeziorem Kopań. Odległość bazy od morza wynosi zaledwie 200 metrów, natomiast jezioro Kopań od bazy dzieli droga ok. 1 km. Najbliższe większe miasta to Darłowo, Darłówko i Jarosławiec.

Warunki

Baza w Wiciach powstała ponad 20 lat temu i przez ten czas wielu instruktorów włożyło swoje serca w jej rozbudowę. Dysponujemy bardzo dobrym zapleczem socjalnym i sanitarnym. Na terenie bazy znajduje się 12 kabin natryskowych z ciepłą wodą oraz 12 kabin WC i polowa umywalnia. Posiadamy dobrze wyposażoną kuchnię i przestrzenną stołówkę, w której mieści się 120 osób. Podczas pobytu na bazie zapewniamy zakwaterowanie uczestników w namiotach typu”10″ (6-8 uczestników w namiocie). Każdy taki namiot wyposażony jest w łóżka (kanadyjki) z lateksowymi materacami i  kocami, półki, ławeczki, a część w stoliki. W namiocie znajduje się również drewniana podłoga. Uczestnicy Kolonii Zuchowej mieszkają w kolorowych namiotach typu „NS” z drewnianymi  podłogami i podpinkami. Dodatkowo na terenie bazy znajdują się kontenery mieszkalne (melaminy). W centralnym miejscu bazy znajduje się punkt medyczny (namiot sanitarny i izolatka). Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, opiekę medyczną (pielęgniarki), kadrę ratowniczą składającą się z ratowników WOPR i całodobowe wyżywienie (4 posiłki dziennie).

Atrakcje

Baza posiada 2 boiska do gry (w piłkę siatkową i nożną), wydzielone jest miejsce ogniskowe, a także kapliczka – miejsce wyciszenia i niedzielnych nabożeństw. Na terenie podobozów znajdują się miejsca do prowadzenia zajęć programowych. Teren całego obozu jest ogrodzony i w nocy oświetlony. Uczestnicy mogą korzystać z przestrzennego obszaru leśnego do prowadzenia gier terenowych i brać udział w imprezach całego zgrupowania w zależności od zainteresowania i potrzeb (ogniska, festiwale piosenki, olimpiady). Kadra programowa zapewnia uczestnikom atrakcyjny, edukacyjny program wypełniony harcerskimi aktywnościami. Położenie bazy pozwala na piesze wędrówki do większych miast, Jarosławca i Darłówka, a także okolicznych miejscowości, atrakcyjnych pod względem przyrodniczym i historycznym. W zależności od programu, istnieje też możliwość organizacji dalszych, autokarowych wycieczek do większych miast – Kołobrzegu, Ustki, Łeby, czy Trójmiasta.

Obóz Hufca ZHP Trzebinia

Wicie, ul. Wczasowa 4

76-150 Darłowo

woj. zachodniopomorskie

Dane Kontaktowe

ZHP Komenda Hufca
im. ks. hm. Mariana Luzara
w Trzebini

ul. Kościuszki 53
tel. 516 736 957
e-mail: trzebinia@zhp.pl

Rachunek Bankowy

BNP Paribas
52 1600 1462 1882 8543 5000 0061

Social Media